Gdzie znajdą zastosowanie kurtyny paskowe PCV?

Data:

Bezpieczeństwo i efektywność to dwa najważniejsze filary każdego przedsiębiorstwa. Aby ich realizacja była możliwa, niezbędne jest przygotowanie przestrzeni dedykowanej dla pracowników, tak by była ona przyjazna i komfortowa. Jednym ze sposobów na poprawę warunków jest zastosowanie kurtyn paskowych PCV, które dzięki swojej specyfice mogą być wykorzystywane w różnych sytuacjach. Czym są kurtyny paskowe? Z naszego artykułu dowiesz się o nich nieco więcej. Znajdziesz też odpowiedź na pytania, jakie są ich zalety i gdzie można je zastosować?

Kurtyny paskowe PCV - charakterystyka

Kurtyny paskowe PCV to propozycja, które mimo swojej prostej formy mają niezliczoną ilość zastosowań. Większość modeli składa się z wieszaka grzebieniowego, którego wymiary można dopasować do naszych potrzeb; z płytek mocujących, które umożliwiają przymocowanie kurtyny; a także z przezroczystych pasów PCV. Produkty tego typu bazują na różnego rodzaju dodatkach, czyli tzw. plastyfikatorach, które w połączeniu z odpowiednim procesom produkcyjnym pozwalają osiągnąć niezwykłą trwałość, a także wytrzymałość na urazy mechaniczne w tym zadrapania, rozerwania, czy wgniecenia. Na uwagę zasługuje także fakt, że kurtyny paskowe PCV są odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych.

Dlaczego kurtyny paskowe PCV są tak popularne? Przede wszystkim dlatego, że cechuje je wielofunkcyjność i możliwość zastosowania w wielu branżach. Ich zastosowanie pozwala podwyższyć efektywność podejmowanych prac, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z zużyciem energii. Jednocześnie dzięki ich innowacyjnej formie poruszanie się między wydzielonymi strefami pozostaje łatwe i płynne.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Wśród plusów możemy wymienić m.in. fakt, że kurtyny paskowe PCV:

       wyróżniają się odpornością na działanie promieni UV,

       wyróżniają się bardzo dobrą elastycznością,

       wyróżniają się dużą wytrzymałością mechaniczną,

       dają możliwość zredukowania hałasu,

       dają możliwość zatrzymywania ciepła lub zimna,

       posiadają bezpieczną formę (miękkie, zaokrąglone krawędzie pasów),

       dają możliwość likwidacji przeciągów,

       pozwalają na ograniczenie strat zimnego powietrza w chłodniach,

       pozwalają na ograniczenie przedostawania się pyłu, dymu i kurzu,

       stanowią barierę dla szkodników oraz insektów, które mogłyby przedostać się do chronionego przez nie składu.

Gdzie stosowane?

Kurtyny paskowe PCV to w większości przypadków kurtyny przemysłowe, które mogą być stosowane szczególnie w miejscach takich jak:

       chłodnie,

       zakłady mięsne,

       zakłady przetwórstwa spożywczego,

       magazyny,

       śluzy transportowe,

       zakłady spawalnicze,

       samochody typu chłodnia.

Mogą pełnić także rolę:

       lameli PCW,

       przegrody w bramach wjazdowych,

       przegrody w bramach wyładunkowych.

Dzięki swojej specyfice kurtyny są wytrzymałe i odporne na szkodliwe warunki. To z kolei sprawia, że mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także w ujemnych temperaturach, pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych, czy w bezpośrednim kontakcie z żywnością. W zależności od naszych potrzeb mogą stanowić nowoczesną i wygodną przegrodę, mogą przybrać formę bramy paskowej, osłony do maszyny, elementu wydzielającego poszczególne strefy, a także elementu oddzielającego poszczególne stanowiska robocze.

Kurtyny PCV - gdzie sprawdzą się szczególnie dobrze?

Kurtyny paskowe PCV mogą więc występować w roli oddzielenia poszczególnych stref. W większości przypadków możliwość tą wykorzystuje się, w działalnościach związanych z przemysłem - magazynach, halach produkcyjnych i innych budynkach wielkopowierzchniowych. Jednak to nie koniec. Rozwiązania tego typu można wykorzystywać także w obiektach sportowo-rekreacyjnych, takich jak baseny, gdzie inne materiały mogą okazać się niewystarczające. Przegrody z folii PCV nadają się w szczególności do oddzielania części krytej basenu od otwartej, czy miejsca rekreacyjnego od pływalni. Mogą stanowić z powodzeniem alternatywę dla drzwi lub zasłony.

Kurtyny paskowe są świetną propozycją w przypadku punktów usługowych i lokalów gastronomicznych. Dzięki swojej specyfice są one łatwe do utrzymania w czystości, a do tego zachowują maksymalną funkcjonalność i walory estetyczne. Jednym z ich głównych zadań, jest ochrona wnętrza przed owadami, zmniejszenie wymiany powietrza i ograniczenie nagrzewania się klimatyzowanych pomieszczeń.

Kurtyna paskowa może pełnić także rolę osłony lub obudowy maszyn na hali produkcyjnej. Jej zastosowanie pozwala zapewnić pracownikom lepsze warunki i większy komfort, co wiąże się m.in. ze zmniejszonym poziomem hałasu pochodzącym z pracujących obok maszyn. Dodatkowo zastosowanie kurtyny paskowej PCV zabezpiecza urządzenie przed przedostawaniem się do jego ruchomych części zanieczyszczeń.

Przegrody PCV sprawdzą się także jako ochrona termiczna do chłodni i mroźni - dzięki specjalistycznemu procesowi produkcji materiał, z którego są wykonane, jest odporny na skrajnie niskie temperatury. Ich zastosowanie minimalizuje skutki wymiany chłodnego powietrza z ciepłym, a dodatkowo zapobiega osadzaniu się szronu, powstawaniu oblodzenia lub oparów, czyli tak zwanej mgły.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień